
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.05 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Height | 850 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 35 MHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 45 |
| Current Rating | 30 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ω |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 30 mA |
Stock: 5336
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.05258 | $0.52580 |
| 50 | $0.04765 | $2.38250 |
| 100 | $0.04318 | $4.31800 |
| 500 | $0.03923 | $19.61500 |
| 1000 | $0.03565 | $35.65000 |
| 3000 | $0.03271 | $98.13000 |
| 5000 | $0.03001 | $150.05000 |
